Anasayfa » Ana Manşet » Atatürk’ün El Yazısıyla 10. Yıl Nutku Yoğun İlgi Görüyor

Atatürk’ün El Yazısıyla 10. Yıl Nutku Yoğun İlgi Görüyor

Ege Üniversitesi(EÜ) tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” etkinlikleri kapsamında  “Cumhuriyet ve Atatürk Kitapları Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi. EÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Sergi Salonu’nda açılışı yapılan sergiye akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

         Sergi ile ilgili bilgi veren Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan Vekili Ali Cemal Demir, Cumhuriyet ve Atatürk Günleri’nin her yıl düzenli olarak yapıldığını, E.Ü Kütüphanesi olarak bu etkinlikler kapsamında çeşitli faaliyetler yürütüldüğünü söyledi. Bu yıl gerçekleşen serginin amacının Atatürk’ü anmak ve Egeli öğrencilerin kütüphanede bulunan “Atatürk Kitaplığı”na yönlendirmek olduğunu vurgulayan Demir, “Sulu fotokopi yöntemi ile çoğaltılan Atatürk’ün el yazması 10. Yıl Nutku da sergimiz içerisinde yer alıyor” dedi.

Sergi, Atatürk’ün kendi yazmış olduğu kitapları ve Atatürk hakkında kaleme alınan kitapları öğrencilere tanıtmak ve gençlerin tarih kitapları artırmak amacıyla hazırlandı. Sergiye katılan öğrenciler ise etkinliğin Atatürk ve Cumhuriyet tarihi hakkında farkındalık yarattığını ve sergilenen kitapları herkesin mutlaka okuması gerektiğini dile getirdiler.

12 Kasım’a kadar devam edecek olan Atatürk ve Kitap Sergisi içeriğinde; Nutuk, Atatürk’ün okuduğu kitaplar, Atatürk’ün eserlerinin olduğu kitaplar, Atatürk’ün Geometri Kitabı, Atatürk Araştırmaları Kitabı ve Falih Rıfkı Atay Çankaya kitapları yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye dalgıçları Kumbahçe iskele ve liman çevresini temizledi

“DENİZE EN ÇOK MAVİ YAKIŞIR” SLOGANIYLA YAKLAŞIK DÖRT YILDIR SÜRDÜRÜLEN BODRUM BELEDİYESİ DENİZ DİBİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DALIŞ EKİBİ, YAZ SEZONUNUN ARDINDAN GELEN İSTEK ÜZERİNE KUMBAHÇE MAHALLESİ’NDEKİ İSKELE VE LİMAN ÇEVRESİNDE DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPTI.