Anasayfa » Ana Manşet » “Cumhuriyet” Filmi’ne Yoğun İlgi

“Cumhuriyet” Filmi’ne Yoğun İlgi

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nınn 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladığı film  48 saatte 2 Milyonun üzerinde görüntülenme aldı.

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nın hazırladığı ve ‘“Cumhuriyetimizin değerini biliyoruz, Bayramımız kutlu olsun” mesajıyla resmi hesaplardan  paylaşılan film yoğun ilgi gördü.

Hüsnü Kazım Özler tarafından 1933 yılında çekilen fotoğrafın reprödüksiyonu yapılanı filmde dönemin özellikleri birebir canlandırıldı. Çekimlerin İzmir Kemalpaşa’da gerçekleştirildiği filmde milletin birlik ve beraberliğinin önemi vurgulandı.

Çekimler esnasında seti ziyaret eden Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül filmde tarihe yolculuk yapıldığının altını çizdi. Başkan Şengül, “Bizim topraklarımızda, bu fotoğrafı görüp de etkilenmeyecek kimse yoktur. Cumhuriyet kurulurken verdiğimiz mücadelemizi muhteşem şekilde özetleyip, anlatan bir fotoğraf. O fotoğrafı görüp, sette de içine girerek tarihte bir yolculuk yaptık ve tekrar o günlere döndük. O duygu da hepimize yansıdı” dedi.

Dün Beraberdik Bugün Niye Ayrışalım?”

Başkan Şengül, “Bugün, bir siyasi partide İl Başkanlığı yapıyorum. Ama diğer siyasi partilerin de farklı görüşleri, farklı yaklaşım ve tarzları olabilir. Ancak herkesin ülkemizin birliği ve beraberliği noktasında yaklaşımı ise tek olmalıdır. Ayrışmamalıyız, dışarıya karşı tek vücut olmalıyız. Aslında bu fotoğrafta biraz da o var. O mesajı vermek istiyoruz. Yani dün beraberdik, bugün niye ayrışalım? Birbirimizi ve politikalarımızı eleştirebiliriz. Ama birbirimizi düşmanlaştırmayalım. İnanıyorum ki bu filmle bunu başaracağız” dedi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye dalgıçları Kumbahçe iskele ve liman çevresini temizledi

“DENİZE EN ÇOK MAVİ YAKIŞIR” SLOGANIYLA YAKLAŞIK DÖRT YILDIR SÜRDÜRÜLEN BODRUM BELEDİYESİ DENİZ DİBİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DALIŞ EKİBİ, YAZ SEZONUNUN ARDINDAN GELEN İSTEK ÜZERİNE KUMBAHÇE MAHALLESİ’NDEKİ İSKELE VE LİMAN ÇEVRESİNDE DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPTI.