Anasayfa » Ana Manşet » “İzmir Fashion Week” İçin Geri Sayım Başladı

“İzmir Fashion Week” İçin Geri Sayım Başladı

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği ve bir çok firmanın katkılarıyla  5, 6, 7 Kasım 2018 tarihlerinde İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleşecek “İzmir Fashion Week” Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nde düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

 

Toplantıya EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, İzmir Fashion Week’in koreografı Akif Örük, katılımcı firmaların temsilcileri ve tasarımcıları da katıldı.

ABAY : ” KES, KOPYALA, YAPIŞTIR İLE MARKA OLUNMUYOR “

Bu yıl altıncısı düzenlenen İzmir Fashion Week tanıtım toplantısında konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay; etkinliğin genel olarak firmaların yaptığı defileler dışında da İzmir’in bir modakenti olduğunu,  hazır giyim ve konfeksiyon da çok önemli tasarımcılara sahip olduğunu, tasarımcılara çok önem verdiğini ve değer kattığı bilincinin oluşumu açısından da önemli olacağını düşündüğünü ifade etti.

 

Tasarım konusunda tasarımla ilgili farkındalık yaratmak için IF Wedding Fashion Fuarı’na onuncu kez gelinlik tasarım yarışmasının düzenleyicisi olarak katıldıklarına dikkat çeken Atınç Abay ; ” Tasarım konusunun çok önemsiyoruz çünkü tasarımcı kazandırmak tasarımcı yetiştirmek çok kolay değil. İzmir’deki tasarımı geliştirmek adına İzmir’in bir tasarım kenti olması adına bizde bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz destekliyoruz.Tasarımcılarımıza ve tasarıma desteğimiz devam edecek. Firmalarımızın belli bir noktaya gelebilmesi için , farkındalık yaratabilmesi için, ayaklarının yere basabilmesi için ve daha önemlisi marka olabilmesi için tasarıma ihtiyaç var. Kes kopyala yapıştır ile marka olunmuyor.” açıklamasında bulundu.

ÖRÜK : ” ÇOK İYİ BİR NOKTAYA GELECEĞİZ “

İzmir Fashion Week’in koreografı Akif Örük ise Fashion Week’in İzmir’in moda kenti olması yolunda önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek ” Üç gün sürecek bu organizasyon ile İzmir’in bir tasarım kenti olduğunu göstermek için birlik ve beraberlik içerisinde çok iyi bir nokta geleceğimize inanıyorum.” dedi.

Üç gün sürecek ve birbirinden özel tasarımların Türkiye’nin ünlü mankenleri tarafından sergileneceği, bir çok  firmanın katılımcı olarak yer aldığı organizasyonda, seminer, workshop, söyleşi, sergi gibi çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Ünlü tasarımcıların ve firmaların yeni sezon kreasyonlarını sergileyeceği Fashion Week kapsamında Türkiye’nin tanınmış modacıları kreasyonlarını sergileyecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye dalgıçları Kumbahçe iskele ve liman çevresini temizledi

“DENİZE EN ÇOK MAVİ YAKIŞIR” SLOGANIYLA YAKLAŞIK DÖRT YILDIR SÜRDÜRÜLEN BODRUM BELEDİYESİ DENİZ DİBİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DALIŞ EKİBİ, YAZ SEZONUNUN ARDINDAN GELEN İSTEK ÜZERİNE KUMBAHÇE MAHALLESİ’NDEKİ İSKELE VE LİMAN ÇEVRESİNDE DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPTI.