Anasayfa » Ana Manşet » Veli Kasap, Hemşehrisini Fuarda Yalnız Bırakmadı

Veli Kasap, Hemşehrisini Fuarda Yalnız Bırakmadı

İzmir Denizliler Derneği Başkanı Veli Kasap, 87. İzmir Enternasyonel Fuarı’nda Naztek firması sahibi Hüseyin Ordu’yu ziyaret etti.

Her sene fuara katıldığını belirten Veli Kasap, bu sene aynı zamanda hemşehrisi olan Hüseyin Ordu’yu da ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Denizlililerin girişimci, yatırımcı ve paylaşımcı olduklarını dile getiren Kasap, “Son sistem, teknoloji harikası veri depolama arşivi üreten Hüseyin Ordu ile Denizlili olarak gurur duyuyoruz. Böyle girişimcilere ülkenin ihtiyacı var” dedi.

Tıp doktoru olan Hüseyin Ordu, son üç yıldır sanayi ve teknoloji üzerine çalıştığını dile getirdi. Ordu, “Son nesil hareketli, arşiv saklama teknolojilerini kurduk. Elektronik kısmı ile ilgileniyoruz, yazılımlarını üretiyoruz. Dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapıyoruz” sözleriyle  Naztek firmasının veri depolama cihazının üretim faaliyetlerine ve dünyadaki pek çok ülkenin ihtiyaçlarını karşıladığına değindi.

BİR DEPO BENZİN 170 KİLOMETRE YOL

Naztek firması aynı zamanda bisikletlere takılan motor kiti üreterek ulaşımı kolaylaştırdı. Motor kitini tanıtan Ordu, “Bir depo benzinle 170 km yol alabiliyor. Aynı zamanda saatte 45 km hız yapıyor. Hobi kit bu ve kişinin kendi bisikletine monte etmesi gerekiyor” dedi. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediye dalgıçları Kumbahçe iskele ve liman çevresini temizledi

“DENİZE EN ÇOK MAVİ YAKIŞIR” SLOGANIYLA YAKLAŞIK DÖRT YILDIR SÜRDÜRÜLEN BODRUM BELEDİYESİ DENİZ DİBİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DALIŞ EKİBİ, YAZ SEZONUNUN ARDINDAN GELEN İSTEK ÜZERİNE KUMBAHÇE MAHALLESİ’NDEKİ İSKELE VE LİMAN ÇEVRESİNDE DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ YAPTI.